Algieria ciekawostki

Algieria ciekawostki – poznaj tradycje tego afrykańskiego państwa, historię jego flagi oraz dlaczego dosyć trudno kupić tutaj napoje alkoholowe.1. Leżąca na północy kontynentu afrykańskiego Algieria uniezależniła się od Francji 5 lipca 1962 roku.

2. Dane statystyczne na rok 2017 podają liczbę 41 040 154 jako ilość osób zamieszkujących ten kraj. Idąc dalej, statystycznie rzecz biorąc, kilometr kwadratowy w tym kraju zamieszkuje 17 osób.

3. Mieszczący się nad morzem Śródziemnym Algier to największe miasto tego państwa i zarazem jego stolica.

4. Oficjalną walutą, którą dokonuje się płatności jest dinar algierski.Jeden dinar to 100 centymów.

5. Algieria to państwo, w którym większość obywateli wyznaje islam – statystycznie aż 97% osób.

6. Biorąc pod uwagę terytorium, jakie ten kraj posiada, zajmuje on 10. miejsce na świecie, natomiast na kontynencie afrykańskim jest to największy kraj.

7. Głównym symbol tego kraju, czyli jego flaga ma swoje korzenie z roku 1920. Co ciekawe była używana przez Front Wyzwolenia Narodowego, natomiast jako oficjalny symbol Algierii została przyjęta 3 lipca 1962 roku. Składa się ona z dwóch pasów o tej samej szerokości, pierwszy od lewej jest koloru zielonego, sąsiadujący mu w barwie białej. Zieleń nawiązuje do wyznania tego kraju, czyli islamu. Kolor biały symbolizuje zaś moralną czystość. Na samym środku umieszczono półksiężyc z gwiazdą, czyli jeden z głównych symboli religii muzułmańskiej.

8. W tym kraju alkoholu zbyt łatwo nie zakupisz. Związane jest to z religią wyznawaną przez większość społeczeństwa , czyli islam. Jeśli w jakimś sklepie znajdziemy napój z procentami, jego cena najprawdopodobniej będzie dosyć wysoka. Jedząc posiłek w restauracjach, również zamówienie piwa nie będzie takie łatwe, zdarza się, że nawet pozycje alkoholowe nie występują w menu.

9. Jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy świata, obecny trener Realu Madryt Zinedine Zidane jest Algierczykiem. Podobnie zresztą wygląda kwestia z napastnikiem klubu ze stolicy Hiszpanii. Co ciekawe, obaj panowie posiadają obywatelstwo francuskie i reprezentowali barwy trójkolorowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *