Spanie pod namiotem – czy to odpowiednie?

Ile osób, tyle gustów i opinii. Wszyscy jadący na wakacje mają jeden cel – wypoczynek. Każdy relaksuje się inaczej, jedni w hotelach, inni w domkach, są i tacy co preferują spanie pod namiotem.Wielokrotnie mówiąc znajomym “jadę pod namiot”, Ci robili duże oczy i pytali “pod namiot?!”. Do teraz zastanawiam się co w tym jest dziwnego. Na wstępie przywołam zalety wyjazdu i spania pod namiotem.

Po prostu taniej

Takie wyjazdy pozytywnie wpływają na nasz budżet. Nie musimy już wydawać kroci na wygodne hotelowe łóżko, czy domek. Wystarczy już kilka złotych, aby zarezerwować miejsce na polu namiotowym, bądź znaleźć legalne miejsce na rozbicie naszego kempingu w legalnym miejscu.

Ciągły kontakt z naturą

Na co dzień większość z nas prowadzi siedzący tryb życia w czterech ścianach biurowca. Namiot stanowi dla mnie pewną odskocznie od dnia codziennego i pozwala na obcowanie z naturą. Szum drzew, śpiew ptaków – tego nie można doświadczyć na co dzień w pracy.

Pełna mobilność

Będąc na wakacjach w konkretnym miejscu i mając już zrobioną rezerwację jesteśmy uwiązani do jednego miejsca. A co jeśli dana miejscowość nie przypadnie nam do gustu? Niewiele, można przemieszczać się samochodem i codziennie wracać do naszego punktu docelowego, ale mając namiot… jesteśmy mobilni. Wystarczy spakować namiot i wziąć go do swojego plecaka na plecach.

Ale przecież namiot to droga sprawa…

I tak, i nie. Namiot można już zakupić od 100 zł. Co prawda nie będzie to taka jakość, jak te za 300, czy 400 zł, ale na kilka nocy z pewnością wystarczy. Do tego śpiwór i cała transakcja zamknie się w kwocie około 250 zł. A ile zapłacisz za spanie w hotelu? O wiele, wiele więcej.

Czy to odpowiednie?

Na koniec przywołam tytułowe pytanie i udzielę na nie odpowiedzi. Tak, to odpowiednie! Uwielbiam spać pod namiotem, głównie ze względu na wspomniany wcześniej kontakt z naturą. Rano wystarczy otworzyć zamek przy naszym namiocie i promienie słońca napływają do naszych ruchomych czterech kątów. Nie ukrywam, że finanse i oszczędność związana z hotelami, też stanowi solidny argument.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *