Barcelona – miasto Gaudiego

Leżąca nad morzem Śródziemnym Barcelona to jedna z wielu hiszpańskich pereł. To miasto z ogromną historią i niezliczoną ilością zabytków. Co roku przyciąga ogromne rzesze turystów chcących zwiedzić to niesamowite miasto.
Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Barcelona to jedno z większych miast w Hiszpanii. Mieszka w niej około 1,6 miliona osób. Znajduje się tam ogromna ilość zabytkowych obiektów odwiedzanych przez rzesze turystów z całego świata.
Punktem obowiązkowym do zobaczenia jest budowana od 1882 roku Sagrada Família. Architektem tego obiektu jest Antoni Gaudí – to jego największe osiągnięcie. Świątynia ma zostać ukończona w 2022 roku, jednak nie wiadomo czy ta data zostanie dotrzymana, w historii było już wiele końcowych dat.
Po wizycie w świątyni większość osób swoje kroki kieruje w stronę Passeig de Gràcia 43, czyli budynku mieszkalnego również autorstwa Gaudiego. Przez niego została zaprojektowana nie tylko fasada budynku, ale także wnętrze.
Życie nocne, kulturalne i turystyczne rozgrywa się głównie na jednej z najbardziej ruchliwych ulic – La Rambla. Idąc nią można dojść do placu gdzie znajduje się pomnik Krzysztofa Kolumba.
Większość atrakcji w Barcelonie jest blisko siebie. Wybierając się jednak nieco poza centrum warto pamiętać o parku Güell.

Jak najtaniej dostać się do Barcelony?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nawet samo pojęcie “najtaniej” dla każdego znaczy co innego. Jedni zdecydują się na podróż samochodem, choć to zdecydowanie nie będzie najtańsza opcja – koszty paliwa oraz ewentualnego noclegu na trasie. Niestety pokonanie tej trasy w ciągu jednego dnia jest wręcz niemożliwe. Z wielu większych portów lotniczych w Polsce odbywają się regularne loty do Barcelony. Koszt lotu w jedną stronę zaczyna się już o 74 zł. Niestety w sezonie bilety potrafią być znacznie droższe. Należy też zakupić bilet w odpowiednim momencie.
Wielu młodych ludzi decyduje się na wyciągnięcie kciuka na drodze, czyli wykorzystanie tzw. autostopu. Jest to pewien sposób, można poznać wielu ludzi na trasie, jednak ta metoda potrwa znacznie dłuższej, nawet do 3-4 dni.

Kiedy jest najlepsza pora na wizytę?

Pogoda w Barcelonie praktycznie w całym roku jest raczej przyjazna. Gdy w Polsce zimą temperatury spadają poniżej zera, w Barcelonie słupek rtęci wskazuje 13 stopni. Latem zaś słupek rtęci potrafi osiągnąć 40 stopni. Dla mnie najbardziej optymalnym terminem są miesiące kwiecień – maj oraz wrzesień – październik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *